השוואת ביטוח

מדריך לרכישת ביטוח נסיעות

 

בנסיעה לחו"ל, חשוב ורצוי לרכוש ביטוח נסיעות. ביטוח נסיעות נועד בראש ובראשונה לכסות מקרים בהם נזדקק לשירותים רפואיים במדינה הזרה אליה מועדות פנינו, שכן שירותים רפואיים במקרה של תאונה חס וחלילה, או כל מקרה רפואי אחר הדור אשפוז בבית החולים במדינה בה נשהה, גורמים להוצאות כספיות גבוהות, אותן ניאלץ לספוג במקרה ולא נרכוש ביטוח נסיעות סטנדרטי לכל הפחות. לעיתים, לא מספקי לרכוש ביטוח נסיעות סטנדרטי, במקרים בהם אנו נוסעים עם מטען יקר, או במקרים בהם אנו נוסעים למדינות בהן הסכנה לתחלואה גבוהה יותר.

 

רכישת ביטוח נסיעות סטנדרטי

 

ברכישת ביטוח נסיעות סטנדרטי, נזכה לכיסויים בסיסיים הכוללים כאמור כיסוי על טיפולים רפואיים להם נזדקק במקרה של תאונה או כל פגיעה בריאותית אחרת הדורשת טיפול רפואי מקצועי בבתי החולים במדינה בה נשהה, פיצוי כספי כנגד אובדן או גניבה של המטען עמו נסענו, כאשר ביטוח זה הינו ביטוח בסיסי, ואיננו מחושב על פי תכולת המטען, אלא על בסיס אחוז ממשקלו, וכן נזכה לביטוח המבטיח החזר תמורתו הכספית של כרטיס הטיסה, במקרים בהם ניאלץ לבטל את הטיסה כתוצאה מבעיות רפואיות או מחלה.

 

רכישת ביטוח רפואי משלים

 

אם כן, מתי כדאי לבדוק את האפשרויות לרכוש השלמות של ביטוח רפואי לפני נסיעה מחוץ למדינה? האם ביטוח רפואי סטנדרטי לא מספק? התשובה אינה חד ערכית, ונמדדת על פי המצב בו נתון הנוסע. כאשר הנוסע נושא עימו חפצים יקרי ערך אל מדינת היעד, כדאי למומלץ לבטח את התכולה אשר ברשותו פריט אחר פריט, ובהתאם לשוויו המלא. כמו כן, במידה ותזדקקו לטיפולים מהרפואה המשלימה, כגון טיפולי פיזיותראפיה, דעו כי ביטוח נסיעות בסיסי אינו מכסה הוצאות אלו.

 

במקרים בהם מדינת היעד היא מדינה בה הסיכון לחלות במחלות רציניות ובעיתיות כגון איידס, כדאי לשקול לבטח ביטוח בריאות נוסף, המכסה מפני הידבקות במחלה זו. המלצתנו היא להיוועץ עם סוכן הנסיעות וסוכן הביטוח ברכישת ביטוח נסיעות, אשר ידע להמליץ לכם על ההשלמות לרכישת ביטוח נסיעות, על פי המטען אותו אתם נושאים, ועל פי הסיכונים הבריאותיים במדינת היעד