השוואת ביטוח

השוואת ביטוח בין רכבים משפחתיים לג'יפים
ההבדלים העיקריים בין רכבים משפחתיים לבין ג'יפים באים לידי ביטוי ברמת הסיכון לגניבת הרכב או לחילופין חלקי החילוף והתיקונים של המערכות המותקנות בו. מאמר זה מכיל השוואה בין ביטוחי רכבים משפחתיים לבין רכבי שטח מסוג ג'יפים.

ביטוח יקר- למה לקנות
הצעד הראשון של כל אדם הוא לברר מהם היתרונות ומהם החסרונות של אותו כלי רכב אותו הוא קונה לצרכיו האישיים או הצרכים של בית העסק אותו הוא מנהל. בהתאם לבירור זה, הוא בדרך כלל מגיע להחלטה האם אכן כדאי לקנות כלי רכב זה או לאו. כאשר מדובר על ג'יפ, רוב האנשים מגיעים למסקנה שמדובר על כלי רכב חזק ומרשים, אך כזה ששורף דלק רב, עולה יותר מרכב משפחתי ודורש מבעל הרכב לשלם מדי חודש פרמיה יקרה מאוד לביטוח הרכב. למרות כל זאת אנשים רבים עדיין מחליטים לקנות סוג זה של רכב והשאלה שנשאלת היא 'למה לקנות כלי רכב זה כשבשורה התחתונה ההוצאה הכספית עליו גבוהה יותר והתחזוקה תובענית יותר. הסיבה היא היתרונות הרבים של הג'יפ.

ג'יפים- כל היתרונות בכלי רכב אחד
אין סיבה אחת מדוע רבים עדיין מחליטים לקנות ג'יפ ולא רכב משפחתי, אלא סיבות רבות:

חוזק- הג'יפ חזק מאוד וניתן להשתמש בו בשטח ובדרכים סלולות.
יציבות- מדובר על רכב יציב מאוד בעל מתלים משוכללים שמייצבים אותו ועוד.
עיצוב- רוב הג'יפים החדשים נראים נפלא חיצונית והעיצוב הפנימי שלהם גם כן מפנק מאוד.
סטאטוס- ג'יפ הוא סמל סטאטוס לאנשים שיכולים להרשות לעצמם קנייה יקרה זו.
בטיחותיים- כלי רכב זה בטיחותי מאוד. יש ברוב הג'יפים החדשים כריות אוויר מסוגים שונים, מערכות ייצוב, מערכת ריסון מהירות ועוד אמצעי בטיחות המאפשרים לכל אחד שנוהג על הג'יפ להרגיש בטוח.
גובה- אם אל רכב משפחתי צריך להתכופף כדי להיכנס, אל ג'יפ צריך לעלות ויושבים בגובה הגוף.
אחסון- נפח האחסון של הג'יפ גדול יותר, בדרך כלל, מרכב משפחתי.
ביטוח- ג'יפ אל מול רכב משפחתי
ביטוח ג'יפ jeep grand Cherokee ודגמים נוספים של ג'יפים, יקר יותר בהשוואה אל ביטוח רכב משפחתי. ביטוח לרכבי הג'יפ בדרך כלל יקרים יותר מאשר רכבים משפחתיים וזאת משום שחלקי החילוף היקרים, השחיקה המהירה של חלקים אלו והעובדה שפעמים רבות נדרש להמציא חלפים מקוריים של הג'יפ, דבר שמייקר את המחיר. בנוסף, משום שבדרך כלל משתמשים בג'יפים לנסיעות שטח, הם מועדים לתקלות רבות יותר מרכבים משפחתיים וחברות הביטוח לוקחות בחשבון שסכום הכסף שיצא מהכיס שלהן יהיה רב יותר מהסכום הכולל בעבור תקלות המתרחשות ברכבים משפחתיים. בנוסף, ג'יפים ברמת סיכון גבוהה יותר לגניבות ושוד ולכן חברות הביטוח מחייבות את בעליהן למגן אותם בצורה המקסימאלית שיש.

רישוי רכב
כאשר אדם נוהג ברכב הוא מוכרח, על פי חוק, לשאת עמו רישוי רכב שהינו בתוקף. רישיון הרכב למעשה מאשר שהרכב רשאי להיות בכביש. רישוי הרכב בתוקף אך ורק לאחר שאגרת הרישוי שולמה לצד וכמובן שבתנאי שהרכב עבר בהצלחה את מבחן הכשירות התקופתי (מבחן זה מוכר בשמו העממי – טסט).

רישוי הרכב כולל בתוכו כל מיני נתונים על הרכב ועל ידי כך הוא בעצם מספק מידע מפורט ומהימן על הרכב. מידע זה מסייע לרוכש הרכב לדעת איזה רכב הוא רוכש. המידע שמופיע ברישיון רכב כולל בתוכו: מזגן, רמת גימור, תיבת הילוכים, מספר דלתות, כריות אוויר, ABS וכן הלאה. מעבר לכך, רישוי הרכב כולל בתוכו גם "ברקוד" אשר מספק למכון הרישוי את כל המידע שהוא זקוק לו על הרכב בעת המבחן השנתי (הטסט).

מידע נוסף אודות רישוי רכב

מהתאריך ה- 9.1.2007 הותאמו דרגות ברישוי רכב במדינת ישראל לדרגות השונות שנהוגות באירופה. התאמת הדרגות ברישוי הרכב מאפשרת, בין השאר, יבוא של כלי רכב ללא כל צורך בהתאמות או בשינויים. כמו כן, על ידי התאמה זו ברישוי רכב ניתן לקבל מידע ברור ופשוט על כל סוגי הרכב לצד הדרגות שלהם.

החל מ- 1/2007 נרשמים כלי הרכב ברישוי הרכב באופן הבא: סוג הרכב – אות באנגלית וספרה, כמו למשל: M1, N1 וכן הלאה. מעבר לכך, נרשם ברישיון גם סוג הרכב במילים, דבר שהיה נהוג עד כה. חלק מההגדרות וסוגי הרכב שהופיעו עד כה ברישיון רכב תוקנו כשלדוגמה, המילים "דו שימושי" אינן נרשמות יותר ברישיון הרכב. כיום נרשם ברישיון סוג הרישיון הנהיגה שמתאים לנהיגה ברכב.מכון טכנו-טסט מתמחה בכל בדיקות הרכב – כנסו לאתר לקבלת הצעת מחיר.

חשיבות רישיון הרכב

כאמור, כל כלי רכב ממונע חייב ברישוי רכב שנתי שנועד לבדוק האם הרכב אכן כשיר לעמוד על הכביש. רכב שגילו מעל כ- 15 שנה מוכרח לעבור טסט פעמיים בשנה. הבדיקה על מנת לקבל את רישיון הרכב כוללת בתוכה, בין היתר, בדיקות שונות כמו לדוגמא: בלם חנייה (בדיקה זו נועדה לבדוק האם הרכב בולם בצורה מוחלטת ואיננו מהווה סכנה בזמן חנייה), מערכת היגוי (האם קיים חופשה תנועה של המערכת, נזילות שמן הידרוליות וכן הלאה).

כמו כן, בדיקות נוספות שנעשות במהלך הטסט על מנת לקבל את רישוי הרכב הן בדיקות של מגבי הרכב (לבדוק האם הם תקינים ולא יבשים), בדיקה של הבלמים (מטרת הבדיקה היא לוודא שהבלמים עוצרים בזמן ובכלל, בדיקה של בלמים קדמיים ואחוריים), בדיקה של מערכת תאורה (אורות חנייה, אורות דרך, אורות רוורס) ועוד בדיקות נוספות. כאמור, אם הרכב כשיר לעמוד על הכביש, הוא יקבל רישיון רכב, במידה ולא, יאלץ בעל הרכב לתקן את התקלות ולחזור לביצוע טסט נוסף.