השוואת ביטוח

קופת חולים מציעה כיום ביטוח נסיעות המיועד עבור כל חברי הקופה וזאת דרך חברה שמתמחה בתחום של ביטוח נסיעות לחו"ל. קופת החולים אינה משווקת באופן ישיר ביטוח נסיעות אלא רק מהווה כגורם המקשר בין המבוטחים לבין חברת כלל ביטוח. המחיר של ביטוח נסיעות לחו"ל נחשב למשתלם וכולל סעיפים רבים המאפשרים לכל מבוטח לנסוע לחו"ל בראש שקט.

מה כולל ביטוח נסיעות לחו"ל?

פוליסת ביטוח עבור נסיעות לחו"ל המשווקת למבוטחי קופת החולים כולל בין השאר החזר הוצאות בעקבות הפסד של פיקדון, ביטול או קיצור נסיעה, הוצאות רפואיות שבתוכן גם הוצאות אשפוז, כיסוי כלכלי לנסיעה של מלווה, כיסוי לנשים בהיריון, למטיילים העוסקים בספורט אתגרי בזמן החופשה, כיסוי לסיכון רעידות אדמה, כיסוי למחשב נייד, ביטוח כבודה, שירותי חילוץ ועוד. חשוב לעשות השוואת מחירים לפני שרוכשים פוליסת ביטוח עבור נסיעה לחו"ל על מנת לוודא כי אנו משלמים את המחיר המשתלם ביותר ולהיות בטוחים כי הכיסוי לו אנו זקוקים במהלך הטיול מופיע בסעיפי פוליסת הביטוח.

ביטוח נסיעות של – מסלולים אפשריים

כמו שאר קופות החולים, ביטוח נסיעות לחו"ל ניתן לרכוש במספר מסלולים כאשר המסלולים מיועדים אך ורק עבור אנשים בעלי ביטוח בקופת חולים. המסלול הבסיסי המוצע במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל מיועד לכל מבוטח עד גיל שבעים וחמש אשר נמצא במצב בריאות תקין. ישנו מסלול משדורג ומשופר המיועד למבוטחים אשר סובלים מבעיה רפואית כלשהי באופן כרוני כאשר ישנם מקרים יוצאי דופן שעבורם פוליסת ביטוח זו אינה רלוונטית. קיים מסלול נוסף שמיועד למבוטחים שנוהגים לעסוק בספורט אתגרי כמו סנפלינג או טיפוס הרים בזמן החופשה. ביטוח נסיעות לחו"ל מאפשר למבוטחים לרכוש פוליסה שמותאמת במיוחד לצרכים שלהם.

 

ביטוח נסיעות לחו"ל – ביטוח לחיילים משוחררים


אנשים שזה עתה סיימו את השירות הצבאי המעייף שלהם, לרוב מחפשים עבודה על מנת לחסוך כסך ואז טסים לחו"ל לכמה חודשים להודו, תאילנד, דרום אמריקה ועוד. חיילים משוחררים המעוניינים לרכוש ביטוח עבור הנסיעה לחו"ל יכולים לעשות זאת דרך קופת חלים וליהנות מהטבות מיוחדות המיועדות רק עבורם. כל חייל משוחרר רשאי לרכוש פוליסת ביטוח לכמה חודשים כאשר שלושת החודשים הראשונים הם חינם (חשוב לציין כי ההטבה תקפה אך ורק במשך שנה מרגע השחרור מהצבא). במידה והחייל הוא בעל ביטוח מושלם, הוא זכאי לקבל מספר הטבות במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל כמו שלושה חודשים חינם (עם ביטוח מושלם, ההטבה תקפה לשנה וחצי מיום השחרור), ביטוח תרמילאים מורחב (חודש ראשון חינם וחודשיים בהם ישלם המבוטח את ההפרש בין המסלול הבסיסי לבין המסלול עבור מבוטחים העוסקים בספורט אתגרי והנחה של שבעים וחמישה אחוזים מהעלות של חיסונים אותם יש לעשות לפני נסיעות לאזורים מסוימים בחו"ל.

איזה ביטוח רפואי לחו"ל מתאים לך?

אתם עתידים לעבור בשנה הקרובה אל מדינה אחרת מתוקף רילוקיישן של תפקיד חדש בעבודה שלכם? חשוב מאוד כי תבינו את ההשלכות השונות שיש למעבר מעין זה על כל אספקט בחיים שלכם ושל בני המשפחה שלכם במידה ואתם עומדים לעבור יחדיו אל מדינה זרה. אחד הדברים הכי חשובים להם צריכים לדאוג מבעוד מועד הוא העניין של הביטוח הרפואי מכיוון שחשוב להבין כי הדרך בה הדברים עובדים במדינת ישראל יכולה להיות שונה בתכלית על האופן שבו אתם תקבלו את השירותים הרפואיים אליהם תזדקקו כאשר תהיו בארץ חדשה, איך דואגים לקבל ביטוח הרפואי לחו"ל הכי טוב עבורכם? עוברים על הטיפים החשובים הבאים.

מהם סוגי הטיפולים

האם החבילה שמעודכנת בפוליסה כוללת טיפולי רפואה משלימה? האם ישנם טיפולים תקופתיים עבור נשים? מה קורה עם טיפולים עבור נשים בהיריון ולאחריו? האם ישנם טיפולים של דיאטנית? שימו לב כי הטיפולים שמוצעים רלבנטיים לגיל האנשים שנוסעים יחד עמכם לחו"ל כדי שהכיסוי הביטוחי יהיה רלבנטי ככל האפשר, אחרת הרחבות רבות ככל שיהיו כבר לא יסייעו בשעת הצורך.

מהי הפרוצדורה לקבלת הטיפולים

האם אתם חייבים לפנות כל פעם אך ורק לרופא המטפל על מנת לקבל הפניה אל רופא מקצועי אחר? האם ניתן לקבל את השירות מכל מיני מרפאות או רק במרפאה ספציפית אחת? בדקו עד כמה התוכנית הביטוחית מוגבלת מבחינת המקומות שבהם ניתן לקבל שירות על ידי רופא.

טיפול במחלה כרונית

ישנם אנשים אשר סובלים ממחלה כרונית ועבורם חשוב לוודא כי ישנם טיפולים שמגיעים עד לבית על ידי אחות או רופא, שמקבלים את התרופות הנדרשות בעלות סבירה וכי אם זקוקים לטיפולי פיזיותרפיה ושיקום אף הם כלולים בפוליסת הביטוח שהוצעה לכם. רוב הפוליסות יכללו טיפולים במקרה של מחלת הסרטן, בדקו מה מעבר לכך והאם ישנם טיפולים ניסויים שכלולים בסעיפים אלה.

טיפולים לילדים

במקרים רבים יהיה מדובר בילדים שעדיין זקוקים לגשת אל הרופא בשל מחלות חורפיות, בשל בדיקות תקופתיות של התפתחות, טיפולי שיניים ועבור קבלה של זריקות ולכן יש לבדוק מה בדיוק זכאים לקבל עבור טיפולים שגרתיים ובלתי שגרתיים לילדים והיכן ניתן לקבל אותם במקרים של רפואה דחופה.

רק השוואה לפרטי פרטים בין סוגים שונים של ביטוחי בריאות לחו"ל תניב את הפרטים המלאים, אל תשכחו לשאול מה לא כלול בסל הבריאות הזה של הפוליסה כדי להבין אם משהו מאלה הוא דבר הכרחי עבורכם.